Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies.
Zamknij
Centrum Podręczników Szkolnych
Pomoc
Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najpopularniejsze pytania.
W przypadku, gdyby pomoc okazała się niewystarczająca prosimy o kontakt: pomoc@akrybia.pl
Najczęściej zadawane pytania:
Czemu służy podreczniki.akrybia.pl?

Serwis podreczniki.akrybia.pl umożliwia szybki i bezproblemowy zakup podręczników. Dzięki wprowadzonym do naszej bazy wykazom, po wybraniu właściwej szkoły i klasy otrzymują Państwo listę podręczników dla wybranej klasy. Nie muszą więc Państwo przeszukiwać baz danych i wybierać spośród kilkudziesięciu podręczników dla danego przedmiotu.

Czy wykazy są na pewno dobre?

Dokładamy starań, by wszystkie nasze wykazy były aktualne. Otrzymujemy je ze szkół oraz czerpiemy z ich stron internetowych. Często jednak zdarza się, że jakaś część wykazu zostanie zmieniona, zatem muszą Państwo sprawdzić, czy po wybraniu szkoły i klasy przedstawione podręczniki odpowiadają wykazowi, jaki Państwo posiadają. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości - chętnie je rozwiejemy - prosimy o kontakt pod tel. 14 652 02 30 lub przez email zamowienia@akrybia.pl

Jak poruszać się po stronie?

Na stronie głównej mają Państwo możliwość odszukania wykazu w naszej wyszukiwarce. Aby z niej skorzystać należy wybrać najpierw miejscowość, później szkołę a następnie klasę. Jeśli wykaz danej klasy został wprowadzony do naszej bazy po wprowadzeniu kodu zabezpieczającego i naciśnięciu przycisku "Wyświetl" pojawi się wykaz podręczników. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie mogą Państwo przyjrzeć się dokładnie każdemu tytułowi a także wybrać, które podręczniki z danego wykazu Państwo potrzebują. Na stronie wykazy zobaczą Państwo wybrane tytuły wraz z okładkami oraz dodatkowymi informacjami o tytule (m.in. autor, wydawca, ISBN). Na liście towarów znajdować mogą się pozycje, które nie są jeszcze dostępne w sprzedaży - wówczas przy pozycji znajduje się informacja o spodziewanym terminie premiery.W nagłówku wykazu znajdą Państwo informacje o oferowanym rabacie, zaś przy każdej pozycji wykazu wyświetlona będzie cena przed oraz po rabacie. Po sprawdzeniu zgodności wykazu i wprowadzeniu ilości pozycji jakie Państwo potrzebują, należy uzupełnić dane kontaktowe i zatwierdzić zamówienie.

Jak znaleźć wykaz?

Jeżeli posiadają Państwo kupon rabatowy, należy go wprowadzić w pole "wprowadź kod" i nacisnąć "Zatwierdź", wówczas wyświetlony zostanie odpowiedni wykaz. Gdy nie posiadają Państwo kodu, należy użyć wyszukiwarki i wybrać kolejno miejscowość, szkołę i klasę. Następnie należy wprowadzić kod zabezpieczający i nacisnąć przycisk "Wyświetl". Jeśli wykaz jest w naszej bazie zostanie wyświetlony, w przeciwnym przypadku pojawi się informacja "Nie znaleziono wykazu".

Nie znalazłem swojego wykazu, co zrobić?

W przypadku, gdy w naszej bazie nie ma poszukiwanego przez Państwo wykazu mogą Państwo przesłać go nam w formie elektronicznej. Wystarczy go zeskanować, albo zrobić zdjęcie cyfrowe i jako załącznik przesłać go nam używając formularza ze strony głównej. Można również wpisać pozycje z wykazu do pola wiadomości w formularzu. W przeciągu 24 godzin wykaz zostanie wprowadzony, a do Państwa zostanie wysłany link, po naciśnięciu którego mogą Państwo dokonać zakupu.

Kiedy otrzymam zamówienione podręczniki?

Po zatwierdzeniu zamówienia skontaktuje się z Państwem nasz konsultant i przekaże informacje o spodziewanym terminie realizacji zamówienia. Termin realizacji uzależniony jest od dostępności tytułów w ofercie wydawcy. Przede wszystkim dotyczy to pozycji, które mają swoją premierę w bieżącym roku, gdyż nawet po dacie premiery zdarza się, że nakład był niewystarczający i pozycji nie ma w sprzedaży. Po skompletowaniu zamówienia zostaną Państwo o tym poinformowani i w zależności od wybranej metody realizacji zamówienia - odbierają je Państwo w księgarni, lub otrzymują drogą mailową link do zapłaty. Po otrzymaniu potwierdzenia o dokonanej zapłacie książki zostaną wysłane na podany adres.

Kiedy zapłacę za podręczniki?

Jeśli wybrali Państwo odbiór w księgarni - mogą Państwo zapłacić gotówką lub kartą płatniczą. Jeśli jednak podręczniki mają być wysłane - po skompletowaniu zamówienia zostanie do Państwa wysłany email z linkiem do serwisu dotpay.pl z prośbą o uregulowanie zapłaty. Mogą Państwo zapłacić przelewem bankowym, kartą płatniczą, gotówką w banku lub na poczcie lub skorzystać z systemu ratalnego banku Alior.

Ile zapłacę za dostawę?

Odbiór osobisty - bez dodatkowych kosztów.

Przesyłka krajowa pocztowa i kurierska:
- o wartości zamówienia do 80 zł. - wartość zamówionych towarów zwiększamy o 12 zł.
- o wartości powyżej 80 zł. do 300 zł. - wartość zamówionych towarów zwiększamy o 9 zł.
- o wartości powyżej 300 zł. - przesyłka gratis!

Dostawa do paczkomatu InPost:
- o wartości zamówienia do 100 zł. wartość zamówionych towarów zwiększamy o 6 zł.
- o wartości powyżej 100 zł. - przesyłka gratis!


Chcę kupić podręczniki do więcej niż jednej klasy, jak to zrobić?

Należy dokonać dwu oddzielnych zamówień zaś w polu "uwagi" należy wpisać, że chcą Państwo aby połączyć dwa zamówienia. Jeśli pojedyńcze zamówienie ma wartość niższą od najniższej kwoty, od której udzielamy maksymalnego rabatu, zaś suma tych zamówień jest większa od tej kwoty - wówczas wszystkie zamówienia zostaną przeliczone wg maksymalnego rabatu.